Audi S8
4,0 TFSi Plus quattro Tiptr.
4,0 TFSi Plus quattro Tiptr.
DKK 5.200 /mdr.
Prisen er anført ekskl. moms
Førstegangsydelse 97.445 kr.
Drømmer du om en lignende Audi S8?
Hestekræfter
605
Kørte kilometer
71.000
Årgang
2016
Specifikationer
Årgang & km.
1. reg. dato
07-07-2016
Modelår
2016
Kilometer
71.000
Motor & ydelse
Effekt
605 hk – 700 Nm
Motorstørrelse
4,0
Cylinder
8
0 – 100 km/t
3,8
Tophastighed
305
Geartype
Automatisk
Antal gear
8
Sikkerhed & økonomi
Km/l
10,1
Ejerafgift
7.040


Drømmer du om en lignende Audi S8?
Flexleasing
Som passer til din økonomi
Som begrebet antyder, er flexleasing en meget fleksibel måde at lease biler på.
Med flexleasing får du tre klare fordele:
– Din likviditet belastes langt mindre
– Bedre mulighed for at komme bag rattet af drømmebilen
– Større fleksibilitet, da især dyrere biler er nemmere at sælge uden afgift
Kontakt os for yderligere info
Vi bestræber os på at svare inden 24 timer
5.200 kr. 0 kr.
Ikke på lager
FLEXLEASING >> AUDI S8 PLUS; STIL, FART OG EKSKLUSIVITET I PERFEKT FORENING
_________________________________
BEMÆRK: Denne bil har fundet vej til en ny leasingkunde, og er ikke længere på markedet. Vi vælger dog at beholde den her på siden som et af mange eksempler på biler og leasingtyper.
Er du på udkig efter en lignende bil, hjælper vi dig gerne med at finde den helt rigtige.
_________________________________
S8 er Audi’s sportslige topmodel indenfor limousine-kategorien, men når der kommer PLUS efter modelbetegnelsen, bliver alting bare meget bedre og ikke mindst hurtigere. I forhold til den ”almindelige” S8’s 520 hk får du her 605 hk at lege med, og da denne bil har Dynamic-pakken, får du også keramiske bremser, sportsudstødning og en topfart på hele 305 km/t.
Bilen fejrede sin 3 års fødselsdag i sommer, og er derfor landet på den lave 0, 5% afgift, hvilket gør at du får rigtig meget bil for pengene.
En S8 Plus har virkelig meget udstyr i sig selv, men denne bil har yderligere udstyr for knap en halv mio. Udover det åbenlyst forventelige udstyr som alt i el og komfort, er det værd at fremhæve følgende specielle og unikke udstyr:
– Silver metallic med sort Valcona læder
– Alcantara loftindtræk
– El-sæder med memory, varme, massage og ventilation
– 21” Audi Sport fælge
– LED Matrix lygter
– Elektriske rullegardiner bag
– Bang & Olufsen Advanced Sound System
– Parkeringsvarmer med fjernbetjening
– Parkerings-assistent
– Natsyns-assistent
– og meget andet lækkert udstyr!
Igennem vor mangeårige erfaring og tæt dialog med dig, sikrer vi at du som kunde, får den helt rigtige bil samt en leasingaftale du kan være tryg ved.
Vi tilbyder alle former for leasing, men på netop denne bil har vi lavet et attraktivt 12-måneders flexleasingtilbud:
Førstegangsydelse inkl. depositum og fuld kasko for hele leasingperioden: kr. 97.445, – ekskl. moms.
Månedlig ydelse: kr. 5.200, – ekskl. moms.
Restværdi: kr. 327.200, – ekskl. moms/afgift
Kontakt os på tlf. 40113407 eller kg@coreleasing.dk for mere info, alternative leasingformer/tilbud og aftale om besigtigelse., service ok