Ferrari F12berlinetta

6,3

Sortmetal Ferrari F12berlinetta  fra 2014 parkeret foran en betonmur. CORE Leasing A/S er eksperter i Ferrari leasing.
Sortmetal Ferrari F12berlinetta  fra 2014 parkeret foran en betonmur. CORE Leasing A/S er eksperter i Ferrari leasing.
Sortmetal Ferrari F12berlinetta  fra 2014 parkeret foran en betonmur. CORE Leasing A/S er eksperter i Ferrari leasing.
Sortmetal Ferrari F12berlinetta  fra 2014 parkeret foran en betonmur. CORE Leasing A/S er eksperter i Ferrari leasing.
Sortmetal Ferrari F12berlinetta  fra 2014 parkeret foran en betonmur. CORE Leasing A/S er eksperter i Ferrari leasing.

DKK 17.000 /mdr.

Prisen er anført ekskl. moms
Førstegangsydelse 305.750 kr.

Ønsker du fremvisning af denne Ferrari F12berlinetta?

Ring: 70 55 55 90

Intet billede

Udfyld formularen for at booke en fremvisning af denne Ferrari

Vi vender retur indenfor 24 timer


    Hestekræfter

    740

    Kørte kilometer

    42.000

    Årgang

    2014

    Specifikationer

    Årgang & km.

    1. reg. dato

    09-01-2014

    Modelår

    2014

    Kilometer

    42.000

    Motor & ydelse

    Effekt

    740 hk – 690 Nm

    Motorstørrelse

    6,3

    Cylinder

    12

    0 – 100 km/t

    3,1

    Tophastighed

    340

    Geartype

    Automatisk

    Antal gear

    6

    Sikkerhed & økonomi

    Km/l

    6,7

    Ejerafgift

    14.220

    Intet billede

    FERRARI LEASING (SÆSON) → F12 BERLINETTA → 17.000/MD → 305.750 I FØRSTEGANGSYDELSE → RESTVÆRDI 1.197.000*

    Ferrari har lavet mange fantastiske modeller gennem tiden, men en F12 med efternavnet Berlinetta er entydigt en af mærkets absolutte topmodeller. Med hele 740 hk fra den vellydende V12-motor, klares 0-100 på 3,1 sekunder, og fartfesten slutter først på den rigtige side af 340 km/t.

    Det gudesmukke Pininfarina-design er en fryd for både øjet og vinden, og denne bil har en nærmest ondskabsfuldt smuk farvesammensætning, og en helt unik udstyrspakke, der fuldender køreoplevelsen.

    Det her er ganske enkelt en helt fantastisk sportsvogn – en ægte Gran Turismo!

    Og som forventet i en Ferrari, er også denne bil spækket med lækkert udstyr, der gør enhver køretur til en nærmest berusende oplevelse.
    Udover det åbenlyst forventelige udstyr som alt i el og komfort, er det værd at fremhæve dens lækkert sammensat udstyrspakke, der fuldender køreoplevelsen:

    – Ferrari Power Warranty til Juli 2024
    – Nero Daytona sort metallic med Nero/Nera læder
    – Scuderia Ferrari shields på forskærme
    – Sorte 20” Ferrari Corsa fælge med Pirelli P Zero dæk
    – CCM3 – Karbon-keramiske bremser med gule kalibre
    – High Power HIFI Systeme med navigation
    – og mange flere detaljer, der skal føles og opleves!

    Igennem vor mangeårige erfaring og tæt dialog med dig, sikrer vi at du som kunde, får den helt rigtige bil samt en leasingaftale du kan være tryg ved.
    Vi tilbyder alle former for leasing, men på netop denne bil har vi lavet et attraktivt 12-måneders Ferrari leasing tilbud (sæsonleasing med 6 måneders kørsel – 6 måneders stilstand):

    ✅ Førstegangsydelse inkl. oprettelse og GPS-tracker: kr. 305.750,- ekskl. moms
    ✅ Månedlig ydelse: kr. 17.000,- ekskl. moms
    ✅ Restværdi: kr. 1.197.000,- ekskl. moms/afgift
    ✅ TILVALG: Fuld kaskoforsikring i hele leasingperioden: kr. TBD (momsfri)

    Kontakt os på tlf. 70 5555 90 eller kg@coreleasing.dk for mere info, alternative leasingformer/tilbud og aftale om besigtigelse.
    _______________________

    ⬇️ OM CORE LEASING A/S ⬇️
    Virksomheden er stiftet i 2019, men er baseret på mange årtiers fokuseret erfaring i branchen. Vores kerneværdier er tilgængelighed, transparens og førsteklasses kundeservice.
    Kim Gruhl har +25 års erfaring med premium/luksus-biler og var en af de allerførste i Danmark til at tilbyde flexleasing, herunder Ferrari leasing. Jacob Møller Vasegaard, Lars Mortensen og Peter Ellefsen er ligesom Kim yderst erfarne indenfor premium-bilmærker og leasing.
    Sammen med resten af holdet bag, sikres du som kunde hos CORE Leasing den bedste rådgivning om Ferrari leasing og den optimale leasingløsning for dig.
    _______________________

    ⬇️ FERRARI LEASING ⬇️
    Søger du Ferrari leasing kan du trygt komme til os. Vi har mange års direkte erfaring med Ferrari og kender alt til brandet, modellerne, teknikken og især til Ferrari leasing.
    Så uanset om du drømmer om en 488, en F12, Roma eller en helt fjerde Ferrari -model, skal du endelig tage fat i os, så hjælper vi dog godt bag rattet af den bedste bil og med en Ferrari leasing aftale, der passer til dine behov og din økonomi.
    _______________________

    ⬇️ OM FLEXLEASING ⬇️
    Flexleasing en meget fleksibel måde at lease biler på. Kort fortalt betaler du kun mellem 0,5 og 2% af registreringsafgiften pr. måned i stedet for at betale det hele på én gang.
    Flexleasing kaldes også finansiel leasing, og er en mulighed, der blev introduceret i Danmark gennem loven om forholdsmæssig afgift i december 2008.

    På vores hjemmeside har vi lavet en leasingguide, hvor du kan blive klogere på flexleasing, Ferrari leasing og alle andre former for leasing – find den på https://www.coreleasing.dk/leasingguide/

    Flexleasing

    Som passer til din økonomi

    Som begrebet antyder, er flexleasing en meget fleksibel måde at lease biler på.

    Med flexleasing får du tre klare fordele:
    – Din likviditet belastes langt mindre
    – Bedre mulighed for at komme bag rattet af drømmebilen
    – Større fleksibilitet, da især dyrere biler er nemmere at sælge uden afgift

    Læs mere »

    Kontakt os for yderligere info

    Vi bestræber os på at svare inden 24 timer


      Tilmeld dig CORE Leasing nyhedsbrev.

      17.000 kr.

      Varenummer (SKU): 496259210 Kategorier: , Tag: